Upgrade sprzętu monitor Eizo tablet Wacom lampy Quadralite do studia

August 25, 2017  •  Leave a Comment

Kalibracja zrobiona.. nowy monitor i tablet graficzny Wacom gotowy do działania. Razem tworzą duet idealny – dla zainteresowanych moja opinia poniżej:

Większy tablet to przede wszystkim wygoda pracy i większa powierzchnia malowania. Załączony do tabletu graficznego pen pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne wykończenie zdjęcia.

Wiele osób wykonuje retusz za pomocą myszki ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że to nie jest dobre rozwiązanie. Niewykonalna jest wręcz praca w systemie 0/1 jeśli chodzi o nacisk pędzla, oraz  rozmiar brusha w PS – przy użyciu myszki jest to zwykła męczarnia. 

 

Jeżeli chodzi o moje wrażenia po kalibracji monitora i jego kilkudniowemu użytkowaniu jestem zdziwiony jak ja mogłem do tej pory radzić sobie z obróbką na sprzęcie Macbook Apple. Porównując pracę na nowym sprzęcie z tą przed zakupem monitora Eizo mogę śmiało powiedzieć, że tworząc zdjęcie na etapie postprodukcji musiałem w pewnym sensie zgadywać jaka kolorystyka zdjęcia będzie na komputerze/monitorze mojego klienta stresując się tym, czy po wydruku zdjęć barwy na wydruku będą identyczne jak na ekranie mojego laptopa, czy może będą znacznie odbiegać od tego jaki efekt był przeze mnie pożądany. Teraz nie mam już tego problemu, gdyż widzę na ekranie 99% palety RGB z dokładnym odwzorowaniem i w związku z tym mam porównanie jak wypadał wcześniej obraz monitora mimo, że miałem Retine macbooka to i tak różnica jest spora nie mówiąc już o porównaniu z ekranem na starym laptopie.

 

Ci, którzy są profesjonalistami w dziedzinie fotografii i retuszu zdjęć na pewno przyznają mi rację, że bez tego sprzętu nie ma co brnąć dalej w tym kierunku.

Ja stawiam na znakomitą jakość i dalszy rozwój swojego warsztatu, bo nie wyobrażam sobie tego, aby oddać klientowi zdjęcia potraktowane po macoszemu a tym bardziej zdjęć bez profesjonalnego retusz, dlatego też bardzo dużą uwagę przykładam idealnemu dopracowaniu zdjęć i świadczeniu usług na najwyższym poziomie.


Comments

No comments posted.
Loading...