Portfolio modelki podstawy

July 08, 2017  •  Leave a Comment

Portfolio – jest zbiorem fotografii i filmów, które prezentują modelkę w wielu odsłonach.

AgnieszkaAgnieszkaGlam Studio

mod. Julita Pajak
Canon EOS 5D Mark III + 50mm (f/2,5). Capture One + PS.

Modelki posiadające już duże doświadczenie rozbudowują swoje portfolio dzięki pozyskiwaniu kolejnych zleceń i wykonywaniu kolejnych sesji zdjęciowych. Początkujące modelki muszą zaś we własnym zakresie zainwestować w budowę swojego profesjonalnego portfolio. Wiele początkujących modelek nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne są zdjęcia wysokiej jakości. Warto więc mieć chociaż kilka takich na początek. Niezwykle ważne na początek kariery modelingowej są także zdjęcia typu polaroid, czyli najprostsze zdjęcia bez makijażu na białym tle ukazujące sylwetkę modelki z każdej strony. Najczęściej są to zdjęcia w bieliźnielub jeansach i t-shirtcie. 

Tego typu zdjęcia są wymagane nie tylko od modelek nie posiadających doświadczenia, lecz także często zdarza się, że wielu zleceniodawców prosi o tego typu zdjęcia modelki z wieloletnim doświadczeniem. Nie mniej jednak takowe mają tego typu zdjęcia w swoim portfolio.

Możesz spróbować zrobić sama polaroidy we własnym zakresie z pomocą kogoś znajomego, jednak z doświadczenia wiem, że tego typu zdjęcia często są kiepskiej jakości, nieumiejętnie zrobione a modelka jest na nich przedstawiona niezbyt korzystnie najczęściej ze względu na cienie pod oczami, bądź nienaturalne kolory skóry, które są skutkiem nieprawidłowego oświetlenia i ustawień sprzętu.

Jeżeli marzy ci się agencja modelek – to uwierz mi, że one wymagają przesłania lepszej klasy zdjęć niż tych wykonanych przez pasjonata-amatora. Pożądane przez agencje modelek są zdjęcia zwane „testami”, czyli seria zdjęć wykonanych modelce w prostej stylizacji ubioru na gładkim (najczęściej białym) tle wykonanych profesjonalnie w studio fotograficznym bądź w atrakcyjnym wnętrzu czy też w plenerze. Na zdjęciach testowych warto zrobić zdjęcia w kilku stylizacjach- eleganckiej, wieczorowej, sportowej, casualowej czy też w stroju kąpielowym.

Jak możesz zaprezentować innym swoje portoflio?

Mogą to być zdjęcia w formie cyfrowej wysłane e-mailem (najczęściej)

Jednakże ja chciałbym byś poszła o krok dalej i zrobiła to bardziej profesjonalnie....

A mianowicie najlepiej byłoby abyś stworzyła swoją stronę www bądź fanpage na facebooku i tam zamieściła najlepsze fotografie.

Chcesz pójść krok dalej? :)

Jeśli jesteś zadowolona ze zdjęć, które posiadasz - proponuję ci stworzenie portfolia w formie papierowej bądź profesjonalnego albumu czy też fotoksiążki (o tym jak powinien wyglądać i co mam na myśli opiszę w innym poście – także zapraszam do śledzenia), których cena co prawda jest wysoka, ale robią niesamowite wrażenie na osobie przeglądającej twoje portfolio.

Jest jeszcze coś równie ciekawego, ale pozwól, że potrzymam cię w niepewności i opiszę to w kolejnym poście.

Pozdrowionka :)


Comments

No comments posted.
Loading...