Ja się nie nadaję na modelkę – czy aby na pewno?

March 12, 2017  •  Leave a Comment

 

 

 

 

Częstym zjawiskiem jakie ostatnio spotykam to przeświadczenie wielu kobiet o tym, iż nie nadają się na modelkę. Powiem szczerze, że wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że wiele kobiet jest tak krytycznych wobec siebie i z brakiem wiary we własne możliwości.

Czy ty także często zadajesz sobie te pytania: czy nadaję się na modelkę, czy spełniam odpowiednie kryteria? 

Pozstaram się w kilku podpunktach opisać jakie powinnaś mieć kwalifikacje. Opisanego tutaj mojego poglądu i spostrzeżeń nie traktuj jednak jako wyroczni, gdyż czasem nie ma to przełożenia w rzeczywistości, gdyż to od twojego zleceniodawcy czy fotografa zależy jaką on będzie miał „wizję” na ciebie. 

Wiek. Optymalnym wiekiem dla początkującej modelki jest przedział 15-20 lat. Choć często zdarza się, że pracę w modelingu zaczynają dziewczyny młodsze bądź starsze.

Sylwetka. Najbardziej pożądane przez wiele agencji modelek są kandydatki, które posiadają od 173 cm wzrostu wzwyż oraz szczupłe z proporcjonalną sylwetką. Nie jest to jednak sztywnym kryterium, gdyż zdarzają się także zleceniodawcy, którzy wolą modelki bardziej kobiece, aczkolwiek nie zbyt umięśnione. Jeżeli zaś chodzi o fotografów to wśród większości z nich obserwuje się jeden schemat kryteriów – modelka, która posiada elastyczne ciało, dzięki któremu będzie mogła sprostać wielu pozom oraz wytrzymać na planie zdjęciowym wiele intensywnych godzin bez zbytniego zmęczenia mięśni.

NataliaNataliaGlam Studio

mod. Natalia Tomczyk
Canon EOS 6D + Sigma 50mm F1.4 DG HSM | A (Canon EF) (f/3,2). Capture One + PS.

Cera. Preferowane są kandydatki mające idealną cerę. Pozwoli to znacznie skrócić czas retuszu zdjęć przez fotografa, co nie ukrywam na pewno go ucieszy, gdyż poprawianie plam i przebarwień w Photoshopie jest bardzo czasochłonne. Nadmierna opalenizna nie jest wskazana.

Włosy. W żadnym wypadku włosy nie powinny być zniszczone i i przesuszone a niedopuszczalne wręcz są włosy przetłuszczone. Najchętniej stylizowane przez fryzjerów do sesji zdjęciowych są naturalne i zadbane włosy.Elegancja i aparycja. Modelka powinna być elegancka i zadbana, warto więc śledzić nowe trendy w dziedzinie fashion – glamour bądź zasięgać porad u specjalistów w tej kwestii.

Psychika. Modelka powinna być dojrzała emocjonalnie i odporna psychicznie. Zawód modelki jest niezwykle trudny i wymagający.

Pewność siebie. Wstydliwość nie jest atutem modelek. Jeśli chcesz poważnie zająć się modelingiem musisz być pewna siebie, oraz tego, że się nadajesz do danego projektu. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej a znacznie łatwiej będzie ci zdobywać kolejne zlecenia i rozwijać swoją karierę. Jeżeli ty sama nie będziesz pewna swojego wyglądu, swojego ciała, swoich możliwości to nie będziesz w stanie przekonać innych o tym, że jesteś najlepszą kandydatką na modelkę.

 

Pozostaje mi życzyć wam POWODZENIA :)

 


Comments

No comments posted.
Loading...