GlamStudio: Blog http://glamstudio.pl/blog en-us (C) GlamStudio rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) Sun, 26 Nov 2017 22:24:00 GMT Sun, 26 Nov 2017 22:24:00 GMT http://glamstudio.pl/img/s/v-5/u514222446-o422022829-50.jpg GlamStudio: Blog http://glamstudio.pl/blog 120 91 Kasia http://glamstudio.pl/blog/2017/11/kasia KasiaKasiaSensual by Glam Studio

Sensual by Glam Studio

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) fashion glamour http://glamstudio.pl/blog/2017/11/kasia Sun, 26 Nov 2017 22:24:04 GMT
Angelika http://glamstudio.pl/blog/2017/11/angelika AngelikaAngelikaPortrait photo by Glam Studio

Portrait photo by Glam Studio

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) fashion glamour http://glamstudio.pl/blog/2017/11/angelika Sun, 26 Nov 2017 22:23:19 GMT
Kadr z sesji z Patrycją http://glamstudio.pl/blog/2017/11/kadr-z-sesji-z-patrycj PatrycjaPatrycjaGlamour Photo by Glam Studio. || http://glamstudio.pl/

Glamour Photo by Glam Studio. || http://glamstudio.pl/

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) fashion glamour http://glamstudio.pl/blog/2017/11/kadr-z-sesji-z-patrycj Sun, 26 Nov 2017 22:22:20 GMT
Kasia http://glamstudio.pl/blog/2017/10/kasia KasiaKasiaSensual by Glam Studio || http://glamstudio.pl

Sensual by Glam Studio || http://glamstudio.pl

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) http://glamstudio.pl/blog/2017/10/kasia Fri, 27 Oct 2017 21:50:06 GMT
Foto zeszyt od Saal Digital Polska recenzja http://glamstudio.pl/blog/2017/9/foto-zeszyt-od-saal-digital-polska-recenzja Niedawno miałem przyjemność przetestowania produktu firmy Saal Digital – jakim jest fotozeszyt.
Spośród wszystkich formatów jakie oferuje firma Saal Digital ja wybrałem format 21x30 ilość kartek – 8 kartek z dwustronnym wydrukiem zdjęć, oraz ochronną przezroczystą matową oprawą. Od samego początku planowania projektu fotozeszytu wiedziałem, że mój fotozeszyt ma prezentować jedno zdjęcie modelki z sesji fashion na każdej stronie bez żadnych kolaży zdjęciowych itp.


Fotozeszyt tworzy się w specjalnym programie Saal Design, którego obsługa jest bardzo prosta i nie powinna nikomu sprawić żadnych trudności. A w razie jakiś pytań można liczyć na życzliwą i profesjonalną pomoc całego zespołu firmy.
Jeżeli chodzi o zalety samego produktu – to jest ich wiele.....
Kartki są sztywne, matowe ale przyjemne w dotyku i co jest moim zdaniem bardzo istotne na kartkach nie widać odcisków palców, a spirala wydaje się być bardzo solidna.


Jakość wydruku bardzo dobrze odwzorowuje zdjęcia, z prawidłowo skalibrowanego monitora.z naturalnymi kolorami.
Uważam, że bardzo ważną zaletą jest niska cena w stosunku do produktu niezwykle wysokiej jakości.
Podsumowując - zarówno jakość wykonania, błyskawiczna wysyłka jak i kontakt z pracownikami firmy cechuje niesamowity profesjonalizm.
Z czystym sumieniem mogę polecić przetestowany przeze mnie produkt firmy Saal Digital Polska i osobiście jestem pewny, że wielokrotnie skorzystam z oferowanych produktów.

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) digital foto recenzja saal zeszyt http://glamstudio.pl/blog/2017/9/foto-zeszyt-od-saal-digital-polska-recenzja Fri, 01 Sep 2017 13:17:31 GMT
Upgrade sprzętu monitor Eizo tablet Wacom lampy Quadralite do studia http://glamstudio.pl/blog/2017/8/upgrade-sprz-tu-monitor-eizo-tablet-wacom-lampy-quadralite-do-studia Kalibracja zrobiona.. nowy monitor i tablet graficzny Wacom gotowy do działania. Razem tworzą duet idealny – dla zainteresowanych moja opinia poniżej:

Większy tablet to przede wszystkim wygoda pracy i większa powierzchnia malowania. Załączony do tabletu graficznego pen pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne wykończenie zdjęcia.

Wiele osób wykonuje retusz za pomocą myszki ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że to nie jest dobre rozwiązanie. Niewykonalna jest wręcz praca w systemie 0/1 jeśli chodzi o nacisk pędzla, oraz  rozmiar brusha w PS – przy użyciu myszki jest to zwykła męczarnia. 

 

Jeżeli chodzi o moje wrażenia po kalibracji monitora i jego kilkudniowemu użytkowaniu jestem zdziwiony jak ja mogłem do tej pory radzić sobie z obróbką na sprzęcie Macbook Apple. Porównując pracę na nowym sprzęcie z tą przed zakupem monitora Eizo mogę śmiało powiedzieć, że tworząc zdjęcie na etapie postprodukcji musiałem w pewnym sensie zgadywać jaka kolorystyka zdjęcia będzie na komputerze/monitorze mojego klienta stresując się tym, czy po wydruku zdjęć barwy na wydruku będą identyczne jak na ekranie mojego laptopa, czy może będą znacznie odbiegać od tego jaki efekt był przeze mnie pożądany. Teraz nie mam już tego problemu, gdyż widzę na ekranie 99% palety RGB z dokładnym odwzorowaniem i w związku z tym mam porównanie jak wypadał wcześniej obraz monitora mimo, że miałem Retine macbooka to i tak różnica jest spora nie mówiąc już o porównaniu z ekranem na starym laptopie.

 

Ci, którzy są profesjonalistami w dziedzinie fotografii i retuszu zdjęć na pewno przyznają mi rację, że bez tego sprzętu nie ma co brnąć dalej w tym kierunku.

Ja stawiam na znakomitą jakość i dalszy rozwój swojego warsztatu, bo nie wyobrażam sobie tego, aby oddać klientowi zdjęcia potraktowane po macoszemu a tym bardziej zdjęć bez profesjonalnego retusz, dlatego też bardzo dużą uwagę przykładam idealnemu dopracowaniu zdjęć i świadczeniu usług na najwyższym poziomie.

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) eizo photography retoush wacom http://glamstudio.pl/blog/2017/8/upgrade-sprz-tu-monitor-eizo-tablet-wacom-lampy-quadralite-do-studia Fri, 25 Aug 2017 09:02:59 GMT
Sesja z Julitą i mój ulubiony Beauty Dish w akcji :) http://glamstudio.pl/blog/2017/7/sesja-z-julit-i-m-j-ulubiony-beauty-dish-w-akcji Sesja z Julitą i mój ulubiony Beauty Dish w akcji :)

Faashion photo by GlamStudioFaashion photo by GlamStudioFashion by Glam Studio || http://www.glamstudio.pl

Ostatnio znajomy zapytał mnie – Jak wygląda u mnie cały proces tworzenia fotografii... 

Większość fotografów ma swoje techniki, które się u nich sprawdzają, ale są też i tacy, którzy wciąż poszukują porad i praktycznych rozwiązań jak ustawić cały sprzęt, aby zdjęcia były pełne uroku, magiczne i profesjonalnie przygotowane.

U mnie plan zdjęciowy zaczyna się od ustawienia lamp i doboru modyfikatorów światła, tak aby uzyskać zaplanowany wcześniej konkretny efekt finalny.

Podczas sesji pojawiają się też pomysły na dodatkowe ujęcia, które idealnie byłoby uchwycić        w kadrze -  więc ponownie modyfikuję ustawienia lamp lub zmieniam modyfikatory. 

I tak przykładowo w tej sesji większość zdjęć robiłem z dwiema lampami jedna z dużym modyfikatorem oświetlała całą sylwetkę i druga z moim ulubionym beauty dishem kierując światło na twarz modelki. Dzięki temu zdjęcie pięknie podkreśla rysy twarzy równo oświetlone z lekkim kontrastem. W czasie sesji najistotniejsza jest jednak praca z modelką to jak potrafi pozować lub jak fotograf potrafi poprowadzić sesje aby ujęcia przykuwały uwagę ich odbiorców.

Faashion photo by GlamStudioFaashion photo by GlamStudioFashion by Glam Studio || http://www.glamstudio.pl

Po sesji zdjęciowej wywołuje zdjęcia w C1, dlatego że ma większe możliwości w obszarach których efekt mnie zadowala niż LR. Wywołanie zdjęć musi być zawsze świadomym procesem, który przygotowuje zdjęcia do końcowego retuszu w PS. 

Podobnie jak w pierwszym etapie wszystko przygotowuję pod konkretny zamysł fotografii a nie po to, aby pobawić się suwakami na zasadzie - a nuż się uda coś fajnego osiągnąć ze zdjęcia, a kiedy nic nie wyjdzie dalej próbować w PS i tak testować.

Moim zdaniem jeżeli zdjęcie samo w sobie nie ma czegoś ciekawego to PS nie jest żadnym magicznym graalem fotografii który zmieni zdjęcie w dzieło sztuki.

Dlatego też tak ważne jest ułożenie planu działania. 

Julita in black dressJulita in black dressFashion by Glam Studio || http://www.glamstudio.pl

Uważam, że każdy powinien odbyć kurs u fotografa, który potrafi pracować z modelką, po to, aby nauczyć się od niego jak powinna wyglądać profesjonalna sesja zdjęciowa i finalna jakość zdjęć - w przeciwnym razie – sesja zdjęciowa nie będzie miała charakteru profesjonalnego a jedynie zabawy aparatem i w efekcie końcowym szczerze mówiąc będzie marnowaniem czasu swojego jak i modelki, której oczekiwania co do tej sesji były znacznie większe niż to, co otrzymała od fotografa.

Całe podejście do sesji powinno sprowadzać się do konkretnej wizji tego jak widzę to zdjęcie na ekranie czy w albumie. W PS nadaję tylko delikatne pociągnięcia obowiązkowo za pomocą tabletu – nie wyobrażam sobie robić Dodge and Burn lub formowania za pomocą myszki.

Jeżeli ktoś nie stosuje nawet tak podstawowych technik związanych z pracą nad cerą i sylwetką to nie powinien w ogóle mówić, że zrobił jakiś retusz zdjęć skoro jego wkład sprowadził się tylko do przesuwania suwakami w Camera RAW :) Nie mówię już o retuszu HighEnd bo to jest zupełnie inna bajka.

Glam Studio 

 

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) fotograf fotograficzna fotograficzne gorzow sesja studio http://glamstudio.pl/blog/2017/7/sesja-z-julit-i-m-j-ulubiony-beauty-dish-w-akcji Tue, 25 Jul 2017 09:49:52 GMT
Julita Sesja na Plaży http://glamstudio.pl/blog/2017/7/julita-sesja-na-pla-y Witajcie, 

W planowaniu nowych postów jestem mistrzem jednak w realizacji czasami wychodzi nieco gorzej ;) 

JulitaJulitaGlamour Photo by Glam Studio || https://www.facebook.com/GlamStudioGorzow/ W moim podręcznym kajeciku zapisuję jaką tematykę chciałbym poruszyć na blogu – jedną z nich są krótkie wpisy na temat zrealizowanych przeze mnie sesji zdjęciowych. 

Z racji pięknej pogody jaka towarzyszyła nam w czerwcu postanowiłem wykonać spontaniczną sesję plenerową na plaży w uroczej miejscowości - Lubniewice z modelką Julitą, z którą miałem przyjemność już kilkukrotnie współpracować. 

W błyskawicznym tempie spakowałem, więc większość potrzebnego sprzętu m.in. Canon 5d mark3 oraz stary poczciwy Canon 6D jako backup z obiektywem 85mm f1.8 i dodatkowo mały poręczny softbox 60x90cm z lampa reporterską YN568. W plecaku jak zawsze miałem też xpoImaging ExpoDisc 2.0 plus kilka filtrów i kart pamięci i z tym całym wyposażeniem wyruszyłem tworzyć piękne kadry

W naszej plażowej scenerii najczęściej sięgałem po obiektyw 50mm Sigma 1.4F Art. Mając tak ostry obiektyw o dość uniwersalnej ogniskowej mogłem stworzyć zarówno szersze zdjęcia obejmujące całą sylwetkę jak i węższe portretowe kadry. Wiedziałem że słońce może być dość mocne i rzeczywiście takie było, więc konieczne było doświetlanie zdjęć lampą i softboxem, aby było to dość miękkie światło. Tutaj pomocny okazał się mój plenerowy zestawik z sofboxem 60x90cm. Nie używałem zbyt dużej mocy coś około 1/32, co pozwoliło uchwycić klimat słonecznego dnia,  jednocześnie nie zostawiając modelki w cieniu.

JulitaJulitaGlamour Photo by Glam Studio || https://www.facebook.com/GlamStudioGorzow/ Początkowo zrobiliśmy zdjęcia w stroju kąpielowym na plaży, gdzie ustawiłem dość wysoką przysłonę, aby zniwelować ostre słońce i zachować nieco nieba. Później zdecydowaliśmy się na zdjęcia w jeansowym komplecie w lekko zacienionym miejscu bliżej drzew i lasu, gdzie stworzyliśmy fenomenalne kadry. 

Julita jest doświadczoną modelką, więc świetnie pozowała w rytm każdego ujęcia migawki,  realizując moje sugestie na ujęcia, które później omawialiśmy wspólnie. Dzięki temu uzyskałem bardzo dobry materiał w niezwykle krótkim czasie. 

Osobiście uwielbiam sesje plenerowe, ponieważ nieskończone wariacje, jakie daje nam natura, co przy rozsądnym wykorzystaniu sprzętu pozwala stworzyć magiczne i wyjątkowe zdjęcia.

W sytuacji, gdy w trakcie sesji powstaną niesamowicie ciekawe ujęcia, w których zbyt dużo „namieszała” nam matka natura staram się nie panikować tylko siadam przed programami do profesjonalnej obróbki zdjęć i staram się wyciągnąć z plików RAW taki efekt, który mnie w pełni zadowoli i którym chciałbym się podzielić z innymi :) 

Przyznam szczerze, że rzadko zdarza mi się obróbka, która wymaga ode mnie bardzo dużej ingerencji w zdjęcia a jeżeli już zachodzi potrzeba tak czasochłonnej obróbki to rozprawiam się      z takim zdjęciem w pięciu krokach:

JulitaJulitaGlamour Photo by Glam Studio || https://www.facebook.com/GlamStudioGorzow/ I W pierwszej kolejności wywołuję plik RAW w programie Capture One, w którym nadaję zdjęciu odpowiedni klimat kolorystyczny (z reguły na tym etapie poprawiam ocieplenie tonacji skóry). 

II Następnie przenoszę się do Photoshopa i tam zaczynam swoją zabawę od czyszczenia skóry z wszelkich niedoskonałości, które widoczne byłyby na warstwie High i Low przy Frequency Separation.

III W dalszym kroku tworzę warstwy Frequency Separation i tam na warstwie High redukuję drobniejsze niedoskonałości. Ważne tego typu sesjach jest też odpowiednie formowanie sylwetki. (mam w planach przygotować cały artykuł czym jest retusz)

IV Następnie powielam warstwę Low i na niej przy pomocy pędzla mieszającego wyrównuję przejścia tonalne, tworząc warstwy Dodge & Burn, gdzie miękkim pędzlem staram się zamaskować wszelkie elementy.

V Ostatnim krokiem jest nadanie odpowiedniego klimatu zdjęciu. Najczęściej sięgam, więc do narzędzia koloru selektywnego, którym przy użyciu warstwy czarno-biały odbijam kontrast. Napisałem w skrócie jak to u mnie wygląda może komuś to się przyda. 

JulitaJulitaGlamour Photo by Glam Studio || https://www.facebook.com/GlamStudioGorzow/ Macie jakieś pytania? Piszcie śmiało w komentarzach. 

Glam Studio

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) 5dmk3 blog canon foto fotograficzna plener sesja yongnuo http://glamstudio.pl/blog/2017/7/julita-sesja-na-pla-y Wed, 12 Jul 2017 12:43:16 GMT
Portfolio modelki podstawy http://glamstudio.pl/blog/2017/7/portfolio-modelki-podstawy Portfolio – jest zbiorem fotografii i filmów, które prezentują modelkę w wielu odsłonach.

AgnieszkaAgnieszkaGlam Studio

mod. Julita Pajak
Canon EOS 5D Mark III + 50mm (f/2,5). Capture One + PS.

Modelki posiadające już duże doświadczenie rozbudowują swoje portfolio dzięki pozyskiwaniu kolejnych zleceń i wykonywaniu kolejnych sesji zdjęciowych. Początkujące modelki muszą zaś we własnym zakresie zainwestować w budowę swojego profesjonalnego portfolio. Wiele początkujących modelek nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne są zdjęcia wysokiej jakości. Warto więc mieć chociaż kilka takich na początek. Niezwykle ważne na początek kariery modelingowej są także zdjęcia typu polaroid, czyli najprostsze zdjęcia bez makijażu na białym tle ukazujące sylwetkę modelki z każdej strony. Najczęściej są to zdjęcia w bieliźnielub jeansach i t-shirtcie. 

Tego typu zdjęcia są wymagane nie tylko od modelek nie posiadających doświadczenia, lecz także często zdarza się, że wielu zleceniodawców prosi o tego typu zdjęcia modelki z wieloletnim doświadczeniem. Nie mniej jednak takowe mają tego typu zdjęcia w swoim portfolio.

Możesz spróbować zrobić sama polaroidy we własnym zakresie z pomocą kogoś znajomego, jednak z doświadczenia wiem, że tego typu zdjęcia często są kiepskiej jakości, nieumiejętnie zrobione a modelka jest na nich przedstawiona niezbyt korzystnie najczęściej ze względu na cienie pod oczami, bądź nienaturalne kolory skóry, które są skutkiem nieprawidłowego oświetlenia i ustawień sprzętu.

Jeżeli marzy ci się agencja modelek – to uwierz mi, że one wymagają przesłania lepszej klasy zdjęć niż tych wykonanych przez pasjonata-amatora. Pożądane przez agencje modelek są zdjęcia zwane „testami”, czyli seria zdjęć wykonanych modelce w prostej stylizacji ubioru na gładkim (najczęściej białym) tle wykonanych profesjonalnie w studio fotograficznym bądź w atrakcyjnym wnętrzu czy też w plenerze. Na zdjęciach testowych warto zrobić zdjęcia w kilku stylizacjach- eleganckiej, wieczorowej, sportowej, casualowej czy też w stroju kąpielowym.

Jak możesz zaprezentować innym swoje portoflio?

Mogą to być zdjęcia w formie cyfrowej wysłane e-mailem (najczęściej)

Jednakże ja chciałbym byś poszła o krok dalej i zrobiła to bardziej profesjonalnie....

A mianowicie najlepiej byłoby abyś stworzyła swoją stronę www bądź fanpage na facebooku i tam zamieściła najlepsze fotografie.

Chcesz pójść krok dalej? :)

Jeśli jesteś zadowolona ze zdjęć, które posiadasz - proponuję ci stworzenie portfolia w formie papierowej bądź profesjonalnego albumu czy też fotoksiążki (o tym jak powinien wyglądać i co mam na myśli opiszę w innym poście – także zapraszam do śledzenia), których cena co prawda jest wysoka, ale robią niesamowite wrażenie na osobie przeglądającej twoje portfolio.

Jest jeszcze coś równie ciekawego, ale pozwól, że potrzymam cię w niepewności i opiszę to w kolejnym poście.

Pozdrowionka :)

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) modelki modelling http://glamstudio.pl/blog/2017/7/portfolio-modelki-podstawy Sat, 08 Jul 2017 21:43:48 GMT
Ja się nie nadaję na modelkę – czy aby na pewno? http://glamstudio.pl/blog/2017/3/ja-si-nie-nadaj-na-modelk-czy-aby-na-pewno  

 

 

 

Częstym zjawiskiem jakie ostatnio spotykam to przeświadczenie wielu kobiet o tym, iż nie nadają się na modelkę. Powiem szczerze, że wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że wiele kobiet jest tak krytycznych wobec siebie i z brakiem wiary we własne możliwości.

Czy ty także często zadajesz sobie te pytania: czy nadaję się na modelkę, czy spełniam odpowiednie kryteria? 

Pozstaram się w kilku podpunktach opisać jakie powinnaś mieć kwalifikacje. Opisanego tutaj mojego poglądu i spostrzeżeń nie traktuj jednak jako wyroczni, gdyż czasem nie ma to przełożenia w rzeczywistości, gdyż to od twojego zleceniodawcy czy fotografa zależy jaką on będzie miał „wizję” na ciebie. 

Wiek. Optymalnym wiekiem dla początkującej modelki jest przedział 15-20 lat. Choć często zdarza się, że pracę w modelingu zaczynają dziewczyny młodsze bądź starsze.

Sylwetka. Najbardziej pożądane przez wiele agencji modelek są kandydatki, które posiadają od 173 cm wzrostu wzwyż oraz szczupłe z proporcjonalną sylwetką. Nie jest to jednak sztywnym kryterium, gdyż zdarzają się także zleceniodawcy, którzy wolą modelki bardziej kobiece, aczkolwiek nie zbyt umięśnione. Jeżeli zaś chodzi o fotografów to wśród większości z nich obserwuje się jeden schemat kryteriów – modelka, która posiada elastyczne ciało, dzięki któremu będzie mogła sprostać wielu pozom oraz wytrzymać na planie zdjęciowym wiele intensywnych godzin bez zbytniego zmęczenia mięśni.

NataliaNataliaGlam Studio

mod. Natalia Tomczyk
Canon EOS 6D + Sigma 50mm F1.4 DG HSM | A (Canon EF) (f/3,2). Capture One + PS.

Cera. Preferowane są kandydatki mające idealną cerę. Pozwoli to znacznie skrócić czas retuszu zdjęć przez fotografa, co nie ukrywam na pewno go ucieszy, gdyż poprawianie plam i przebarwień w Photoshopie jest bardzo czasochłonne. Nadmierna opalenizna nie jest wskazana.

Włosy. W żadnym wypadku włosy nie powinny być zniszczone i i przesuszone a niedopuszczalne wręcz są włosy przetłuszczone. Najchętniej stylizowane przez fryzjerów do sesji zdjęciowych są naturalne i zadbane włosy.Elegancja i aparycja. Modelka powinna być elegancka i zadbana, warto więc śledzić nowe trendy w dziedzinie fashion – glamour bądź zasięgać porad u specjalistów w tej kwestii.

Psychika. Modelka powinna być dojrzała emocjonalnie i odporna psychicznie. Zawód modelki jest niezwykle trudny i wymagający.

Pewność siebie. Wstydliwość nie jest atutem modelek. Jeśli chcesz poważnie zająć się modelingiem musisz być pewna siebie, oraz tego, że się nadajesz do danego projektu. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej a znacznie łatwiej będzie ci zdobywać kolejne zlecenia i rozwijać swoją karierę. Jeżeli ty sama nie będziesz pewna swojego wyglądu, swojego ciała, swoich możliwości to nie będziesz w stanie przekonać innych o tym, że jesteś najlepszą kandydatką na modelkę.

 

Pozostaje mi życzyć wam POWODZENIA :)

 

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) modelki modelling http://glamstudio.pl/blog/2017/3/ja-si-nie-nadaj-na-modelk-czy-aby-na-pewno Sun, 12 Mar 2017 22:04:10 GMT
NA WSTĘPIE…. CZYLI DLACZEGO? WHY? http://glamstudio.pl/blog/2017/3/na-wst-pie-czyli-dlaczego-why Czy znajdziesz tutaj tylko kwestie związane z fotografią? Długo się zastanawiałem jak chciałbym tą strone. Czy miałyby być tutaj tylko sensu stricte zagadnienia związane z fotografią? Czy też moje postrzeganie innych aspektów życia codziennego, kwestii zawodowych, motywacji i rozwoju osobistego? Na blogu znajdziecie głównie porady z wielu dziedzin fotografii, obsługa i testy sprzętu a także porady dla początkujących modelek oraz ich punkt widzenia na współpracę z fotografami i zleceniodawcami. Czy coś więcej? Myślę, że czasami wtrącę swoje przysłowiowe „trzy grosze” także w innych kwestiach i innej tematyce. Czemu tak późno zdecydowałem się na założenie bloga? Odpowiedź jest bardzo prosta: nigdy nie byłem dobry w pisaniu wypracowań … jakiekolwiek pisanie pracy było dla mnie utrapieniem.

DagmaraDagmaraGlam Studio

mod.
Canon EOS 6D + 50mm (f/2,0). Capture One + PS.

Postaram się jednak pisać posty w taki sposób, aby zainteresować was przedstawianą treścią i poruszanymi zagadnieniami ….. a wy mam nadzieję docenicie moje starania i zostaniecie ze mną na dłużej? W zamian będę dzielił się z wami zdobytą przeze mnie wiedzą i doświadczeniem, które niegdyś było jedynie moją pasją a dziś …. jest także wymarzoną pracą zawodową – tak tak … mowa tutaj o Fotografii. „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” Robert Bresson Zaczynając swoją przygodę z fotografią tak jak Robert Bresson poprzez każdą fotografię chciałem pokazać piękno i to coś … czego na pierwszy rzut oka nikt nie dostrzega.

NataliaNataliaGlam Studio

mod. Natalia Tomczyk
Canon EOS 6D + Sigma 50mm F1.4 DG HSM | A (Canon EF) (f/2,8). Capture One + PS.

Czy każdy znajdzie tu coś dla siebie? Zapraszam wszystkich, którzy: postrzegają piękno w artystyczny sposób, interesują się wszelkimi zagadnieniami związanym z fotografią, chcą dowiedzieć się jak zarządzać czasem, szukają sposobu na ulepszenie swojego życia zarówno zawodowego jak i osobistego, chcą po prostu pogadać bądź wymienić się doświadczeniem 🙂

]]>
rezerwacja@glamstudio.pl (GlamStudio) fotografia wstep http://glamstudio.pl/blog/2017/3/na-wst-pie-czyli-dlaczego-why Sat, 11 Mar 2017 17:17:00 GMT